ikona objektyOBJEKTY

služby, kultura, zdravotnictví ...

ikona dopravaDOPRAVA

individuální a hromadná

ikona zelenZELEŇ

zahrady, parky,
stezky

ikona mapaMAPA

systém zobrazení objektů na mapě

CZ / EN

Městská knihovna v Praze - pobočka Michle

Přístupný
Kontakty

Michelská 1/7
Praha 4 – Michlemobil +420 770130224

email  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
WEB 

Přístupnost objektů
Obtížný povrch NE Obtížný sklon NE Bezbariérový vstup hlavním vchodem ANO Bezbariérový vstup bočním vchodem ANO Schody NE Točité schodiště NE Výtah běžný NE Plošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu NE Ližiny nebo rampa ANO Úzké dveře nebo průjezdy NE Přístupná toaleta ANO Částečně přístupná toaleta NE Nepřístupná toaleta ANO

Vstup:

Knihovna se nachází v historickém areálu Michelského dvora (Domov Sue Ryder), který je dostupný z Michelské ulice (sklon chodníku 16 %). Směrem do areálu vede přístup zalomenou trojramennou rampou (1. část sklon 11 %, délka 800 cm; 2. část sklon 8 %, délka 500 cm; 3. část sklon 7 %, délka 800 cm; šířka 121 cm, podesty hloubka 121 cm). Rampa je opatřena oboustranným madlem (výška 87 cm), povrch tvoří zámková dlažba. Přístup vede dále přes dvůr stoupajícím chodníčkem ze zámkové dlažby (sklon max. 6 %, šířka 200 cm).

Hlavní vstup do budovy je dvoukřídlými dveřmi (hlavní křídlo šířka 78 cm, vedlejší křídlo šířka 78 cm), otevírají se mechanicky směrem ven. Ze zádveří (šířka 300 cm, hloubka 130 cm) vpravo vedou do interiéru další totožné dveře, otevírají se směrem ven.

Vstup (zadní vstup) je možný také z ulice Za Arielem přes most. Vstupní jednokřídlé dveře (šířka 110 cm) se otevírají směrem ven, dále za zádveřím následují další totožné dveře do vstupní chodby k recepci a vlevo ke knihovně. Vstup je k dispozici pouze ve vymezeném časovém rozpětí.

Interiér:

Za zádveřím za recepcí domova směrem vpravo je umístěna stoupající rampa (sklon 9 %, šířka 114 cm, délka 200 cm, madlo výška 91 cm) a za ní knihovna. Vstupní jednokřídlé dveře (šířka 110 cm) se otevírají směrem ven. Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Pult služeb je ve výšce 82 cm, stoly pro veřejnost mají podjezd 70 cm. 

Výtah:

Celý prostor knihovny se nachází v přízemí.

WC:

V knihovně není bezbariérové WC k dispozici, lze však využít přístupnou toaletu Domova Sue Ryder, nachází se v přízemí za hlavním vchodem do budovy vpravo, přístup k ní vede jednokřídlými dveřmi (šířka 110 cm), otevírají se směrem ven.  Přístupná samostatná toaleta (dveře šířka křídla 90 cm, kabina šířka 192 cm, hloubka 357 cm) má přístup k míse WC z pohledu od vstupních dveří zprava (šířka 121 cm). Mísa WC je vybavena sklopným a pevným madlem, umyvadlo pevnými madly. K dispozici je sklopný přebalovací pult. V době mapování (říjen 2016) bylo sklopné madlo vyviklané. Dveře kabiny jsou označené, kabina je volně přístupná.

Parkování:

K dispozici je vyhrazené parkovací stání u zadního vstupu.

Poznámky:

Mapováno 10/2016

Galerie:
Městská knihovna v Praze - pobočka Michle   Městská knihovna v Praze - pobočka Michle   Městská knihovna v Praze - pobočka Michle   Městská knihovna v Praze - pobočka Michle   Městská knihovna v Praze - pobočka Michle
Mapa