ikona objektyOBJEKTY

služby, kultura, zdravotnictví ...

ikona dopravaDOPRAVA

individuální a hromadná

ikona zelenZELEŇ

zahrady, parky,
stezky

ikona mapaMAPA

systém zobrazení objektů na mapě

CZ / EN

Poliklinika Spořilov, s. r. o

Částečně přístupný
Kontakty

Božkovská 2967/4
Praha 4 – Záběhlice

telefon +420 272124400


email  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přístupnost objektů
Obtížný povrch ANO Obtížný sklon ANO Bezbariérový vstup hlavním vchodem ANO Bezbariérový vstup bočním vchodem ANO Schody ANO Točité schodiště NE Výtah běžný ANO Plošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu NE Ližiny nebo rampa NE Úzké dveře nebo průjezdy ANO Přístupná toaleta NE Částečně přístupná toaleta NE Nepřístupná toaleta ANO

Vstup:

Přístup od MHD je od ulice Lešanská, ze strany od Senohrabské ulice vede přístup přes schodiště, rampu a přes lávku (v době mapování říjen 2016 v rekonstrukci).

Budova má hlavní trakt a vedlejší trakt se samostatnými vstupy a bez vzájemného vnitřního propojení obou částí, uvnitř mezi nimi je atrium. Objekt je umístěn v šikmém terénu, hlavní trakt má osazený vstup níže, výškově pod vstupem vedlejším, spojovací cesta je od hlavního vchodu stoupající s úseky ve sklonu 7-9 % (úseky délka 8 m, 15 m).

Hlavní trakt

Hlavní severní vstup je automaticky otevíranými dveřmi (tvar půloblouk), následuje zádveří a další automaticky otevírané přímé dveře. Šířka průchodů je dostatečná.

Vedlejší trakt

Přístup je ze západní strany přes stoupající lávku (šířka 300 cm) opatřenou pevným zábradlím s madly (výška 90 cm a 110 cm) nejprve krátkým nájezdem na rampu (sklon 23,5 %, délka 40 cm), za kterým pokračuje rampa (sklon 8,5 %, délka 652 cm), povrch tvoří dlažba. Dále se rovná plocha nad rampou (hloubka 300 cm) dělí na ochozy (šířka 180 cm) směrem k oběma vstupům. Z ochozů je vlevo vstup na zubní oddělení, vpravo na dětské oddělení (úroveň 1. patra hlavní budovy). Vstup na obě oddělení je automaticky otevíranými dveřmi, šířka průchodů je dostatečná.

Podél západní fasády je přístup asfaltovým klesajícím chodníčkem (max. sklon 6 %, délka 10 m) k vedlejšímu vstupu umístěnému z jižní strany budovy, kde je umístěna psychologická poradna. Přístup je bariérový přes +6 schodů (plocha nad schody šířka min. 116 cm, hloubka 170 cm), vstup je jednokřídlými dveřmi (šířka 88 cm), otevírají se směrem dovnitř. Vpravo u dveří je umístěna zvonková signalizace (výška 148 cm).

Další vstupy do budovy slouží pro přístup do komerčních prostor.

Interiér:

Hlavní trakt

Za zádveřím se otevírá prostorná hala. Vpravo je umístěna recepce s okénkem (výška 115 cm). Za recepcí je průchod do komerčních pronajatých prostor. Rovně proti vstupu se nachází optika, vstup je jednokřídlými dveřmi (šířka 78 cm) s prahem výška 2,5 cm, otevírají se směrem dovnitř, vybavení tvoří stoly (výška 66 cm), mobilní platební terminál je k dispozici. Vedle optiky je prodejna potravin, vstupní jednokřídlé dveře mají stejné parametry jako u optiky. Vlevo v hale je situována lékárna, vstup má automaticky otevíranými dveřmi, šířka průchodů je dostatečná. V interiéru jsou dva pulty (výška 120 cm, 100 cm), mobilní terminál je k dispozici.

Na konci haly je přístup k upravené toaletě a k hlavní vertikální komunikaci, schodišti s výtahem. Výtah spojuje přízemí až 2. patro, kde se nacházejí zdravotnické služby.

  1. patro

Zde je umístěno vlevo od výtahu ušní, nosní, krční, foniatrie.  Vpravo jsou praktičtí lékaři, k dispozici je Esipa – evidenční systém pacientů (výška 107). V konci chodby je laboratoř s okénkem (výška 82 cm), přebalovací pult. Vybavení všech čekáren tvoří sety se spojenými sedátky.

Všechny ordinace mají dostatečné průchody (šířka min. 80 cm) bez prahů.

    2. patro

Zde je umístěno od výtahu vlevo zubní oddělení. Směrem k čekárně vedou dvoukřídlé dveře (2x šířka 93 cm), otevírají se směrem ven. Na oddělení sono je zúžený průchod (šířka 60 cm).

Vpravo jsou odborní lékaři. K dispozici je kartotéka s okénkem (výška 100 cm).

Dále je na patře RTG s okénkem (výška 80 cm) a kabinou s rozšířeným vstupem (šířka 110 cm).  Vybavení všech čekáren tvoří sety.

Všechny ordinace mají dostatečné průchody (šířka min. 80 cm) bez prahů.

Vedlejší trakt

Dětské oddělení

Ze zádveří (šířka 205 cm, hloubka 580 cm) je vstup do čekárny dvoukřídlými dveřmi (šířka 2x 73 cm), otevírají se směrem ven. Vybavení čekárny tvoří různé typy přebalovacích stolů a pultů. Do ordinací vedou dveře s dostatečnými průchody (šířka min. 80 cm). Upravené hygienické zázemí není k dispozici.

Zubní oddělení

Ze zádveří je průchod vlevo do čekárny. Vstup je dvoukřídlými dveřmi (šířka 2x 86 cm), otevírají se směrem dovnitř. Do ordinací vedou dveře s dostatečnými průchody (šířka min. 80 cm) s prahy do 2 cm. Upravené hygienické zázemí není k dispozici.

Výtah:

V hlavní budově je k dispozici výtah (automaticky otevírané dveře šířka 120 cm, klec šířka 164 cm, hloubka 224 cm) spojuje přízemí až 2. patro (3. patro je technické). Ovladače na nástupních místech jsou ve výšce 120 cm, ovladače uvnitř klece jsou ve výšce 104 cm (odsazení od rohu 47 cm). Ve vybavení klece je zrcadlo na čelní stěně (výška 90 cm) a madlo (výška 90 cm) umístěné na boční a čelní stěně a sedátko. Výtah je volně přístupný.

WC:

V přízemí hlavní budovy je umístěna upravená samostatná toaleta, ale vstupní dveře (šířka 90 cm) se otevírají směrem dovnitř – z tohoto důvodu není možno pohlížet na toaletu jako na bezbariérovou.  Toaleta (kabina šířka 164 cm, hloubka 290 cm) má přístup k míse WC z pohledu od vstupních dveří zleva (šířka 99 cm), překážku tvoří držák s toaletním papírem. Mísa WC je opatřena pevným a sklopným madlem, splachování je umístěno z boku (výška 108 cm, odsazení 55 cm) na straně u mísy WC. Umyvadlo má baterii na čidlo, je opatřeno dvěma vodorovnými madly. Kabina má v rohu za dveřmi umístěnou výlevku.  Toaleta je uzamčená, zavírání je na klíč i z vnitřní strany kabiny, klíč je k dispozici na recepci.

Běžné toalety umístěné v obou traktech mají zúžené průchody (šířka 70 cm).

Parkování:

Vyhrazené parkovací stání není k dispozici.

Galerie:
Poliklinika Spořilov, s. r. o   Poliklinika Spořilov, s. r. o   Poliklinika Spořilov, s. r. o   Poliklinika Spořilov, s. r. o   Poliklinika Spořilov, s. r. o
Mapa