ikona objektyOBJEKTY

služby, kultura, zdravotnictví ...

ikona dopravaDOPRAVA

individuální a hromadná

ikona zelenZELEŇ

zahrady, parky,
stezky

ikona mapaMAPA

systém zobrazení objektů na mapě

CZ / EN

Poliklinika Spořilov, s. r. o

Částečně přístupný
Kontakty

Božkovská 2967/4
Praha 4 – Záběhlice

telefon +420 272124400


email  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
WEB 

Přístupnost objektů
Obtížný povrch ANO Obtížný sklon ANO Bezbariérový vstup hlavním vchodem ANO Bezbariérový vstup bočním vchodem ANO Schody ANO Točité schodiště NE Výtah běžný ANO Plošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu NE Ližiny nebo rampa NE Úzké dveře nebo průjezdy ANO Přístupná toaleta NE Částečně přístupná toaleta NE Nepřístupná toaleta ANO

Vstup:

Přístup od MHD je od ulice Lešanská, ze strany od Senohrabské ulice vede přístup přes schodiště a rampu.

Budova má hlavní trakt a vedlejší trakt se samostatnými vstupy a bez vzájemného vnitřního propojení obou částí, uvnitř mezi nimi je atrium. Objekt je umístěn v šikmém terénu, hlavní trakt má vstup výškově pod vstupem vedlejším, spojovací cesta je od hlavního vchodu stoupající s úseky ve sklonu 7-9 %.

Hlavní trakt

Hlavní vstup je automaticky otevíranými dveřmi, následuje zádveří a další automaticky otevírané dveře. Šířka průchodů je dostatečná.

Vedlejší trakt

Přístup je ze západní strany přes lávku opatřenou pevným zábradlím s madly (výška 90 cm a 110 cm) nejprve krátkým nájezdem na rampu (sklon 23,5 %, délka 40 cm), za kterým pokračuje rampa (sklon 8,5 %, délka 652 cm), povrch tvoří dlažba. Z ochozů nad rampou je vlevo vstup na zubní oddělení, vpravo na dětské oddělení (úroveň 1. patra hlavní budovy). Vstup na obě oddělení je automaticky otevíranými dveřmi, šířka průchodů je dostatečná.

Podél západní fasády je přístup asfaltovým klesajícím chodníčkem (max. sklon 6 %, délka 10 m) k vedlejšímu vstupu, kde je umístěna psychologická poradna. Přístup je bariérový přes +6 schodů, vstup je jednokřídlými dveřmi (šířka 88 cm), otevírají se směrem dovnitř. Vpravo u dveří je umístěna zvonková signalizace (výška 148 cm).

Interiér:

Hlavní trakt

Za zádveřím se otevírá prostorná hala. Vpravo je umístěna recepce s okénkem (výška 115 cm). Rovně proti vstupu se nachází optika, vstup je jednokřídlými dveřmi (šířka 78 cm) s prahem (výška 2,5 cm), otevírají se směrem dovnitř, vybavení tvoří stoly (výška 66 cm). Vlevo v hale je situována lékárna, vstup má automaticky otevíranými dveřmi, šířka průchodů je dostatečná. V interiéru jsou k dispozici pulty (výška 120 cm a 100 cm).

Na konci haly je přístup k upravené toaletě a ke schodišti s výtahem. Výtah spojuje přízemí až 2. patro, kde se nacházejí zdravotnické služby.

  1. patro

Zde je umístěno vlevo od výtahu ušní, nosní, krční, foniatrie. Vpravo jsou praktičtí lékaři. V konci chodby je laboratoř s okénkem (výška 82 cm). Vybavení všech čekáren tvoří sety se spojenými sedátky. Všechny ordinace mají dostatečné průchody (šířka min. 80 cm) bez prahů.

    2. patro

Zde je umístěno vlevo zubní oddělení. Do čekárny vedou dvoukřídlé dveře (2x šířka 93 cm), otevírají se směrem ven. Na oddělení sono je zúžený průchod (šířka 60 cm). Vpravo jsou odborní lékaři. K dispozici je kartotéka s okénkem (výška 100 cm). Dále je na patře RTG s okénkem (výška 80 cm) a kabinou se vstupem jednokřídlými dveřmi (šířka 110 cm). Všechny ordinace mají dostatečné průchody (šířka min. 80 cm) bez prahů.

Vedlejší trakt

Dětské oddělení

Ze zádveří (šířka 205 cm, hloubka 580 cm) je vstup do čekárny dvoukřídlými dveřmi (šířka 2x 73 cm), otevírají se směrem ven. Vybavení čekárny tvoří různé typy přebalovacích stolů a pultů. Do ordinací vedou dveře s dostatečnými průchody (šířka min. 80 cm). Upravené hygienické zázemí není k dispozici.

Zubní oddělení

Ze zádveří je průchod vlevo do čekárny. Vstup je dvoukřídlými dveřmi (šířka 2x 86 cm), otevírají se směrem dovnitř. Do ordinací vedou dveře s dostatečnými průchody (šířka min. 80 cm) s prahy do 2 cm. Upravené hygienické zázemí není k dispozici.

Výtah:

Výtah v hlavní budově (automaticky otevírané dveře šířka 120 cm, klec šířka 164 cm, hloubka 224 cm) spojuje přízemí až 2. patro. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Klec je vybavena zrcadlem na čelní stěně, madlem (výška 90 cm) na boční a čelní stěně, a sedátkem.Ovladače na nástupních místech jsou ve výšce 120 cm, ovladače uvnitř klece jsou ve výšce 104 cm.

WC:

Upravená toaleta (dveře šířka 90 cm; kabina šířka 164 cm, hloubka 290 cm) se nachází v přízemí hlavního traktu. Jednokřídlé dveře do kabiny WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem dovnitř (!), proto je toaleta hodnocena jako nepřístupná. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 99 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním pevným a jedním sklopným madlem. Toaleta je uzamčená, klíč je k dispozici na recepci.

Parkování:

Vyhrazené parkovací stání není k dispozici.

Galerie:
Poliklinika Spořilov, s. r. o   Poliklinika Spořilov, s. r. o   Poliklinika Spořilov, s. r. o   Poliklinika Spořilov, s. r. o   Poliklinika Spořilov, s. r. o
Mapa