ikona objektyOBJEKTY

služby, kultura, zdravotnictví ...

ikona dopravaDOPRAVA

individuální a hromadná

ikona zelenZELEŇ

zahrady, parky,
stezky

ikona mapaMAPA

systém zobrazení objektů na mapě

CZ / EN

Poliklinika Hvězdova

Přístupný
Kontakty

Hvězdova 1601
Praha 4
Přístupnost objektů
Obtížný povrch ANO Obtížný sklon ANO Bezbariérový vstup hlavním vchodem ANO Bezbariérový vstup bočním vchodem ANO Schody ANO Točité schodiště NE Výtah běžný ANO Plošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu NE Ližiny nebo rampa ANO Úzké dveře nebo průjezdy NE Přístupná toaleta NE Částečně přístupná toaleta ANO Nepřístupná toaleta ANO

Vstup:

Hlavní vstup do budovy vede přes schodiště (+11 schodů) kompenzované roštovou trojramennou rampou (1. část sklon 8-9 %, šířka 122 cm, délka 967 cm; 2. část sklon 6 %, délka 319 cm; 3. část sklon 7 %, délka 967 cm) do úrovně 1. patra. Rampa je opatřena oboustranným madlem (výška 117 cm). Dvoukřídlé dveře hlavního vstupu se otevírají automaticky do stran. Šířka průjezdu je dostatečná.

Další tři vedlejší vstupy jsou v zadním traktu budovy a vedou do spodního podlaží polikliniky s přístupem vždy přes +1 schod (výška 12 cm) jednokřídlými dveřmi (šířka 87 cm). Dveře do lékárny (šířka 110 cm) a do místnosti odběrů (šířka 86 cm) jsou rovněž jednokřídlé. Přístupový chodník ke vstupům má na začátku podélný sklon (7 %).

Uzamčený upravený vstup se nachází z boku budovy u parkovací plochy v úrovni přízemí. Přístupový chodník se zámkovou dlažbou má mírný podélný sklon (max. 4 %). Vstupní dveře jsou dvoukřídlé (hlavní křídlo šířka 90 cm, vedlejší křídlo šířka 39 cm) a otevírají se mechanicky směrem ven. Zvonková signalizace (výška 149 cm) je umístěna vlevo u dveří. Na vstup navazuje chodba ve sklonu (sklon 7,5 %, šířka 230 cm, délka 470 cm), která vede do haly s výtahem a upravenou toaletou.

Interiér:

Ve vstupní hale v 1. patře se nachází recepce (pult výška 111 cm).

Budova má dvě podlaží propojená osobním výtahem. Dveře ordinací v celém objektu mají šířku min. 80 cm s prahy (výška do 2 cm), výjimku tvoří ordinace neurologie v přízemí s vyšším prahem (výška 8 cm).

Manipulační prostor v interiéru je dostatečný.

Výtah:

Výtah (automaticky otevírané dveře šířka 110 cm; klec šířka 120 cm, hloubka 230 cm) spojuje přízemí až 1. patro. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Klec je vybavena madlem (výška 89 cm) na boční stěně, zrcadlem na čelní stěně a sklopným sedátkem. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 106 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 100 cm.

WC:

Částečně přístupná toaleta (dveře šířka 90 cm; kabina šířka 180 cm, hloubka 250 cm) je samostatná a nachází se v přízemí vedle výtahu. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 115 cm). Toaletní mísa není vybavena madly.

Parkování:

Vyhrazené parkovací stání není k dispozici.

Poznámky:

Mapováno 3/2018

Galerie:
Poliklinika Hvězdova   Poliklinika Hvězdova   Poliklinika Hvězdova   Poliklinika Hvězdova   Poliklinika Hvězdova   Poliklinika Hvězdova   Poliklinika Hvězdova   Poliklinika Hvězdova
Mapa